Regulamin

Regulamin sklepu : 

I – INFORMACJE OGÓLNE

 1. Sprzedaż książek i szkoleń prowadzona jest przez  Księgarnie ANTURES.PL, mieszczącą się pod adresem: 86-260 Unisław ul. Kolejowa 2, działającej w ramach firmy: ANTURES Anna Turno zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej o numerze wniosku 001131958/2013 posiadającej Numer Identyfikacji Podatkowej 875-110-50-34, nr Regon 341457511

 

II – ZAMÓWIENIA

 1. Księgarnia realizuje zamówienia na terenie Polski i Europy złożone przez pełnoletnie osoby fizyczne lub osoby prawne . Zamówienia z zagranicy muszą być uzgadniane indywidualnie .
 2. Dla osób i podmiotów chcących uzyskać fakturę VAT zawierającą pełne dane Klienta należy wypełnić formularz, zawierający m.in. miejsce zamieszkania (adres dostawy), NIP
 3. W trakcie składania zamówienia Klient  zdefiniuje:
  1. Adres wysyłki
  2. Dane do faktury
  3. Sposób dostarczenia przesyłki:
   1. przesyłką pocztową,
   2. przesyłką kurierską.
 1. Formę płatności – Klient dokonuje zapłaty za zamówione towary poprzez:
  1. płatne za pobraniem
  2. dokonując przedpłaty przelewem na konto bankowe nr  58 140 2004 0000 3102 2518 6613
  3. automatyczną obsługę płatność Transferuj.pl

III – POTWIERDZENIE ZAMÓWIENIA

 1. Złożone zamówienie, przed przyjęciem do realizacji musi być potwierdzone przez Klienta.
 2. Zamówienie uzyskuje status potwierdzonego, gdy:
  1. zostanie potwierdzone dokonanie przelewu
  2. zamówienia z odbiorem za pobraniem automatycznie uzyskują status zamówienia potwierdzonego. Klient jest zobowiązany do odbioru zrealizowanego zamówienia.
  3. została dokonana płatność przez automatyczną obsługę płatności Transferuj.pl .

IV – REALIZACJA ZAMÓWIENIA

 1. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po uzyskaniu jego potwierdzenia.

 

V – CZAS REALIZACJI DOSTAWY I OPŁATA ZA PRZESYŁKĘ:

 1. Czas realizacji oraz wysokość dodatkowej opłaty za dostarczenie przesyłki bezpośrednio do klienta zawiera Tabela opłat. (za czas realizacji uznajemy okres w jakim przesyłka powinna zostać doręczona od momentu nadania liczony w dniach roboczych.)

Sposób dostawy

Czas dostawy
(dni robocze)

Całkowity koszt dostawy

koszty dostawy
bez pobrania

koszty dostawy
z pobraniem

Poczta Polska
Przesyłka polecona

3 – 14 dni

Od 8 zł

Od 16 zł

Poczta Polska
Przesyłka
priorytetowa
polecona

2 – 7 dni
(pod warunkiem dokonania
przelewu w dniu zamówienia)

Od 9 zł

Od 19 zł

Przesyłka kurierska

24 – 96 godz. roboczych

Paczkomaty
INPOST

24 – 96 godz. roboczych

9.0 zł

13.0 zł

 1. W przypadku niemożliwości wysyłki wybraną przez Klienta formą dostawy, zastrzegamy sobie prawo wysłania przesyłki dowolną dostępną danego dnia formą wysyłki.
 2. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia potwierdzonego przelewem, Księgarnia dokona zwrotu nadpłaty na konto Klienta.
 3. Czas realizacji zamówienia wyjątkowo może się wydłużyć względem czasu podanego w tabelce wysyłki w sytuacji wyczerpania nakładu.
 4. W przypadku wysyłki za granicę przed zakupem prosimy o kontakt z działem sprzedaży internetowej pod numerem telefonu +48 603181211bądź mailem : kontakt@antures.pl

 

VI – REKLAMACJE

 1. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien zgłosić reklamacje pod numerem telefonu: +48 603181211 bądź mailem : kontakt@antures.pl
 2. Przy reklamacji/zwrocie konieczne jest przesłanie dowodu zakupu (paragon/faktura).
 3. W uwzględnionych reklamacjach towar niepełnowartościowy zostanie odebrany na koszt Sklepu. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 4. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a w przypadku zwrotów przesyłek bezpośrednich, powstałych z przyczyn Sklepu tj.: wysłania źle skompletowanego zamówienia, wadliwego egzemplarza, koszty wymiany ponosi Sklep, zaś klient w miarę możliwości otrzyma egzemplarz prawidłowy lub pozbawiony wad. Jeśli wymiana publikacji nie będzie możliwa (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Klient otrzyma zwrot równowartości ceny produktu oraz kosztu dostawy.
 5. Reklamowany towar należy odesłać zwykłym listem poleconym na adres Księgarni. Księgarnia NIE PRZYJMUJE przesyłek za pobraniem. Towar odsyłamy również listem poleconym i zwracamy pieniądze za wysyłkę towaru od Klienta do nas. W razie wątpliwości prosimy o uprzedni kontakt.
 6. W przypadku zwrotu/reklamacji wymagany jest wypełniony przez Klienta formularz który można pobrać stąd : http://www.antures.pl/zwrot.pdf. Formularz należy dołożyć do odsyłanej książki.

 

VII – REZYGNACJA Z ZAMÓWIENIA

 1. Klient może zrezygnować z zamówienia
  1. telefonicznie – tel. Księgarni +48 603 181211
  2. emailem pod adresem mailowym Księgarni kontakt@antures.pl

 

VIII – POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.
 2. Faktura VAT jest wystawiana na życzenie klienta  (jeśli Klient zamierza wykorzystać fakturę VAT, zobowiązany jest do prawidłowego wypełnienia wszystkich niezbędnych danych, w tym NIP)
 3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za szkodę lub utratę oczekiwanych korzyści w wyniku nieterminowej realizacji zamówienia, w szczególności za nieterminowe dostarczenie przesyłki przez pocztę i firmy kurierskie.
 4. Sklep internetowy  nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia dokonywane przez osoby trzecie wykorzystujące adres email oraz hasło Użytkownika bez jego wiedzy.
 5. Podstawą jakichkolwiek roszczeń stron wynikających z przepisów prawa, jest paragon lub faktura VAT dostarczony(a) Klientowi wraz z zamówionym towarem.
 6. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

 

IX – BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA DANYCH

 1. Sklep  gwarantuje Zamawiającym Ochronę Danych Osobowych. Dane Zamawiających wykorzystywane będą wyłącznie do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży, oraz przesyłania materiałów reklamowych.
 2. Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U nr 133 poz. 883).  złożenie zamówienia jest jednoznaczne z wyrażeniem przez Klienta zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia.
 3. Zgodnie z art. 24 ust.1 pkt 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Ponadto każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

 

 

Comments are closed.